Ekozey

Ekozey

EKOZEY süt ve süt ürünleri, zeytinyağı, bal ve şifalı bitki tesislerinde, Mutlu keçiler çiftliğinin sütü işlenmekte, Adanın zeytinlerinden zeytinyağı sıkımı yapılmakta, Gelibolu Artvin ve Ardahan yörelerinden getirilen bal işlenmekte ve birçoğu kendi üretimi olan şifalı bitkiler kurutulup paketlenmektedir. Ayrıca Gelibolu da 400 kovanlık arıcılık ünitesinde, organik bal üretimi yanı sıra polen ve propolis üretimleri de yapılmaktadır.

Zeytin sıkma, mandıra (100% keçi sütünden sertifikalı organik peynir üretimi), bal dolumu, laboratuar, kurutma, paketleme gibi ünitelerimizle bal, polen, reçel, zeytin, zeytin yağı, kapari, salça, nar ekşisi, şifalı bitkiler, aromatik baharatlar, ve sabun üretimi konularında faaliyet göstermektedir.

Ekozey bu faaliyetleri ile ürettiği organik ürünlerle insan sağlığına hizmet ederken Adanın organik üretimlerle anılarak markalaşmasına katkıda bulunmaktadır. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının da organik tarım bölgesi olarak tefrik ettiği ve desteklediği Gökçeada’nın kirletilmeden, organik üretimler ve organik yaşam biçimiyle geliştirilmesine ve yüceltilmesine tüm Türkiye’nin ihtiyacı vardır.

Bu hepimizin geleceği için fevkalade önemlidir. Bizim emsallerimizden farkımız üretimden pazarlamaya kadar tüm faaliyetlerin ayni gruba bağlı şirketlerimiz tarafından gerçekleştirilmiş olmasıdır. Kendi hammaddesini üretip, imal ederek pazarlamaktadır. Böylece tüketicilere standart kalitede organik ürün sunabilmektedir.

Ekozey tesisleri organik sertifikalıdır. Organik sertifikalı Tema, Saklı Cennet ve Ekozey markalı üretimlerimizin yapıldığı tesisimiz Gökçeada Şirinköy konumludur. Organik zeytincilik Gökçeada’nın en önemli tarımsal üretim alanlarından birisidir. organik sertifikalı ürünlerimiz tüketicilere TEMA ve Saklıcennet markasıyla sunulmaktadır.

İLETİŞİM
Eski Cezaevleri No:156-159 PK 17760 Şirinköy, Gökçeada – Çanakkale / Türkiye
Tel: +90 286 897 61 67         Faks: +90 212 861 23 88
Web: www.ekozey.com.tr      Mail: ekozey@ekozey.com.tr