Kurucular

  KURUCULARIMIZ

  MGkurucular

  1952 Istanbul doğumlu Murat Gigin, lisans eğitimini University of Bradford’da İnşaat ve Yapı Mühendisliği Bölümü’nde 1974 yılında, yüksek lisans eğitimini University of London Makine Mühendisliği Bölümü’nde 1975 yılında tamamladı. 1976 yılında ise University College London’dan Okyanus Mühendisi diploması aldı.

  Gigin, Tekfen İnşaat’taki kariyerine 1977 yılında Kuveyt şantiyelerinde inşaat mühendisi olarak başlamış, 1983’te İstanbul merkeze dönerek 1986 yılına kadar İş Geliştirme Bölümü’nde ve çeşitli uluslararası projelerde koordinatör olarak çalışmıştır. 1986 yılında Tekfen İnşaat Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Gigin, 1988-1998 yılları arasında Tekfen İnşaat Genel Müdürlüğü görevini yürütmüş ve 2000 yılına kadar Tekfen Taahhüt Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 1998-2015 yılları arasında Tekfen Holding Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Murat Gigin, 2015-2021 yılları arasında Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. 25 Mart 2021 tarihinden itibaren ise Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.
  Gigin, Tekfen iştiraklerinden Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini sürdürmektedir. 

  1998 yılından bu yana Viem Ticari ve Sanayi Yatırımları Ltd. Şti. Grup Şirketleri’nde (Viem Ticari ve Sanayi Yatırımları Ltd. Şti.) Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Azası (Tekzen Ticaret ve Yatırım A.Ş., Agromak Makine İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Maxlines Maksimum Lojistik Hizmetleri A.Ş., Viem İletişim Yayıncılık Reklam Turizm Hizmetleri Yatırım Ticaret A.Ş., Ekozey Ekolojik ve Organik Tarım Gıda Hayvancılık ve Turizm Taşımacılık İthalat İhracat İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş., İmbroz Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Turizm ve Ticaret Ltd. Şti., Galipoli Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti., ENAT Endüstriyel Ağaç Tarımı Sanayi ve Ticaret A.Ş., Temarı Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza olarak görev yapan Gigin, aynı zamanda ANG Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

  Geçmişte çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yapan Gigin, 1995-1996 yılları arasında Dünya Boru Hatları ve Offshore Müteahhitleri Birliği’nin (IPLOCA) Başkanlığını yürütmüş olup, halen TEMA Vakfı Mütevelliler Kurulu Üyesi’dir.

  VG_kurucular460x273

  Ankara doğumlu olan Vahide Gigin, lisans diplomasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden aldıktan sonra İngiltere, Libya ve Kuveyt’te bulunarak finansman uzmanlarıyla birlikte çalıştı. 1983’te Türkiye’ye dönen Vahide Gigin, TEKFEN Holding Halkla ilişkiler Bölümünü yönetti. Halen TEKFEN Holding Yönetim Kurulu Üyesi Asistanı, ANG Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, TEMA Vakfı (Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal varlıkları Koruma Vakfı) Yönetim Kurulu Üyesi, Tema Vakfı Mütevelli üyesi görevlerini başarıyla yürütmektedir.