Temarı

Temarı

TEMA Vakfı ve A.Nihat Gökyiğit tarafından kurulan ANG Vakfı desteği ile 2002 yılında çalışmalarına başlayan TEMARI, “Herkes için sağlıklı ve doğal yaşam mümkün” mottosu ile 14 yıldır organik ve yüzde yüz sağlıklı ürünler üretmektedir.

Yerli üreticileri koruma politikasına sahip TEMARI kurulduğu günden bu yana “adil ve dürüst” ticaret ilkesiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu duyarlı ilke TEMARI’nın doğuşuna yön veren mihenk taşıdır. TEMA ile yakın işbirliği çerçevesinde kırsal kalkınma projelerine destek veren TEMARI, satın alınan her TEMA ve SAKLI CENNET markalı ürünlerle doğal ve organik yaşamı tercih edenleri bu güzel işbirliğine ortak etmektedir. Ürünlerin büyük çoğunluğu TEMARI’nın kendi özel arazilerinde yetiştirilirken bir bölümü de alanında uzman iş ortaklarından temin edilmektedir.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DOĞAL YAŞAM
TEMARI’nın tarım, arıcılık, hayvancılık ve süt ürünleri; işleme, etiketleme, depolama, pazarlama faaliyetleri, uluslararası sertifikasyon firması “IMO CONTROL Sertifikasyon Kuruluşu” tarafından, Organik Tarımın Esasları ve Uygulanması’na İlişkin Yönetmelik Standartları’nca değerlendirilerek, uluslararası firmalarının TS EN 45011’e göre akreditasyon güvencesini vermektedir. Doğallığın eşsiz görünüşü ve tadı bu nedenle mutlak suretle koruma altındadır. TEMARI, sürdürülebilir bir doğal yaşam döngüsü için her zaman olduğu gibi çalışmalarını titizlikle devam ettirmektedir.

TEMARI, aynı zamanda Macahel Arıcılık A.Ş. ile işbirliği yaparak arıcılara organik bal üretebilmeleri için eğitimler verirken, üretim sözleşmeleri yapmakta ve üretilen balları satın alarak pazarlamaktadır. İsviçre Merkezli IMO sertifikasyon kuruluşuyla işbirliği yapılarak laboratuvar sonuçları olumlu gelen arıcıların balları TEMARI A.Ş. tarafından satın alınarak paketlenme ve satış aşamalarında da miktar ve kalitesi kontrol edilmektedir. Satın alınan bu ballar TEMA ve SAKLI CENNET adı altında satışa sunulmaktadır.


İLETİŞİM:
Genel Merkez
Akatlar Mah. Zeytinoğlu Cad. Yeşim Sok. No:19 l
Akatlar / İstanbul / Türkiye
Tel: +90 212 660 10 14
Faks: +90 212 660 10 66
Mail: info@saklicennet.com.tr
Web: 
www.saklicennet.com.tr