Topluluk Faaliyetleri

  TOPLULUK FAALİYETLERİ

  TEKZEN’DEN ÇEVREYE VE EĞİTİME YÜZDE YÜZ DESTEK
  Tekzen, mağaza açılışlarının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de yatırım yapmayı sürdürüyor. Mağaza açtığı her ilde, “eğitime yüzde yüz destek” projesi kapsamında, köy okullarına sponsor olan Tekzen, bugüne kadar Tema ve Enat gibi birçok kuruluşla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle doğaya, sanata ve kültüre verdiği önemin altını çizen Tekzen, bu yıl, “eğitime yüzde yüz destek” kapsamında köy okullarına sponsor oluyor. Tekzen, geleceğin büyükleri çocuklarımız için eğitimin öneminin farkında… Her mağaza açılışı öncesinde, İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nden aldığı bilgiler doğrultusunda gittiği illerin, köy okullarına destek olan Tekzen, miniklerin yüzünü güldürüyor.

  Tekzen, “Her ilde bir Tekzen” sloganıyla tam gaz ilerlemeye devam ederken, gerçekleştirdiği etkinlik-projeleriyle, sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine, uygulamaların nicelik ve niteliğinin artmasına katkıda bulunmaktan dolayı  kıvanç duyuyor.

  TEKZEN, ELEKTRİĞİ GÜNEŞTEN ÜRETİYOR
  Tekzen Manavgat mağazası çatısında kurulan 29kW güneş panelleri uygulaması hem Tekzen hem de Zen Enerji için iyi bir çevre sorumluluğu örneği ortaya çıkartmak¬tadır. “Tekzen, bu ya-tırımıyla bugünkü elektrik fiyatları bazında, 8 yılda amorti etmeyi planlıyor. Ayrıca elde edilen elektrik, yeni projeler üretilmesine de destek olacaktır.

  Bu arada, Türkiye’de ilk defa uygulanacak finansal yöntemle Tekzen, kuracağı sistem bedelini elektrik parası öder gibi taksitle şu andaki mevcut tarifeden daha ucuz bir fiyatla ödeyecek ve belli bir süre sonra sistemin sahibi olacak. İlk olarak Manavgat mağazasına kurulan güneş panelleri sis¬temi, daha sonra Aydın mağazada kurulacak. Daha sonra da  tüm yazlık bölgelerdeki mağazalarda kurulum gerçekleşecek.

  Sokakta kalan, kaybolan hayvanlara umut olmak için şirketimizin kurumsal sayfasıwww.tekzen.com.tr’de Pet Çağrı Merkezi adıyla, bir platform oluşturduk.

  SOKAKTAKİ DOSTLARA TEKZEN SAHİP ÇIKIYOR!
  Uyutulan ya da bakımsızlık ve sevgisizliğe terk edilen sokak hayvanları için milyonlarca ziyaretçisi olan www. tekzen.com.tr ’de sahipsiz, kaybolan ve yuva arayan sokak hayvanlarını hayvan severlerle buluşturuyoruz. Bu sayede dostlarımızın yeni sahipleriyle buluşmasına, kaybolan hayvanların da ailelerine kavuşmasına aracılık ediyoruz.  Ayrıca, hayvan severler bu platformda kaybolan, yuva arayan ‘can’lar için ilan açarak duyurunun daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayabiliyorlar. Bu projeyle geçen yıl 9’uncusu gerçekleştirilen ‘Turkey Call Center Awards 2014’te Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri’ En Övgüye Değer Sosyal Sorumluk Projesi’ ödülüne layık bulunduk.

  Tekzen ve grup şirketlerimizin faaliyetlerinde çalışana, tüketiciye, doğaya, çevreye saygı gereği, sürdürülebilir doğal kaynak yönetimi, daha fazla oksijen üretilmesi, karbon tutulması, erozyonun önlenmesine yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle model ve örnek olabilme temelinde kalmayı prensip edinmekteyiz. Bu inançla 2015 itibarıyla her ay yaklaşık 1 milyon adet çıkarttığımız insertlerde kullanılan kâğıtları, Doğa dostu endüstriyel ormanlardan elde edilen FSC sertifikalı kağıt ile değiştirdik. Aynı zamanda grup şirketlerimiz ile Gökçeada’nın organik ada özelliğini ve kalıcı girişimlerle markalaşmasına da destek vermeye devam ediyoruz.

  KADINLARI UNUTMADIK’ İMBROZ üretim, EKOZEY imalat, TEMARI pazarlama şirketleri olarak kendi hammaddelerimizi üretip, pazarlamaktayız. Saklı Cennet markasıyla da tüketicilere daha sağlıklı, organik ve standart kalitede ürünler sunarak bu bilinci yaymaya çalışmaktayız.

  Çevremizdeki insanlara istihdam yaratıyor, üretim yerlerinde özellikle kadınlara eğitimler vererek sürece dahil ediyoruz.
  ÇEDBİK, ETİD, AMPD, Bricoalliance, GFK ve EDRA’ya  üyeyiz. ‘Başarımızda 1.000’i aşkın iş ortağımızın öneminin farkındayız. Bu sebeple misyonumuzu ‘tüm paydaşlarına değer katan sosyal ve çevre sorumluluğu bilincinde, güvenli ve başarılı bir iş ortağı olmak’ olarak
  Tanımlıyoruz. Bu duyarlılıkla ülkemizi seviyor ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya çalışıyoruz.