Zen Enerji

  Zen Enerji

  Ali Nihat Gökyiğit, Murat Gigin, Gedik Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ve Altay Endüstriyel Yatırımlar A.Ş.’nin kurucu ortaklığıyla, Türkiye genelinde güneş enerjisi potansiyeli yüksek lokasyonlarda, “Lisanslı ve Lisanssız” güneş-elektrik santrallerine yatırımlar yapmak amacıyla faaliyet gösteren “Zen Enerji” sürdürülebilir temiz bir dünya için solar enerjiye yatırım yapmaktadır.

  Türkiye’nin önde gelen, “Güneş enerjisi odaklı yenilenebilir şirketi” olmayı hedefleyen Zen Enerji A.Ş. sektördeki verimliliğini her geçen gün daha da arttırmaktadır.


  YENİLENEBİLİR ENERJİ YATIRIMLARI

  Tekzen’in Kurucu ortak ve hakim sermayedar grubu olan VieM Yatırım Ltd Şti. Lisanssız elektrik konusunda yatırımlarına devam ediyor.

  Lisanssız Güneş Enerjisi projeleri kapsamında, elektrik üretimi alanında faaliyet gösteren VieM Yatırım Ltd. iştiraki olan Zen Enerji A.Ş., 2016 senesinde devreye aldığı 8.5 MWe gücündeki Burdur Yarışlı Güneş Enerji Santrali’ne ek olarak, 2017 senesinin sonuna kadar, 60m USD yatırım ile, 5 farklı lokasyonda bulunan güneş santrali projelerini devreye almaya hazırlanıyor.

  Kırkkale, Isparta, Uşak, Kütahya ve Eskişehir illerinde bulunan ve toplam kurulu gücü 40 MWp’ e ulaşan Zen Enerji güneş santralleri, senelik ortalama olarak 64.800.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile sadece konut tüketimi dikkate alındığında yaklaşık olarak 18.000 hanenin yıllık elektrik tüketimini karşılayacak.

  Toplamda 151.408 adet panelin kullanılacağı proje ile, senelik yaklaşık olarak 38.620 ton karbondiyoksit salınımı engellenmiş olacak.

  Ülkemizin artan enerji talebini karşılamak üzere, temiz, yenilenebilir ve yüksek güneş enerjisi potansiyeline sahip projeler geliştiren Zen Enerji A.Ş.  yatırımlarını doğallığın devamına ve de sürdürülebilir olmasına yönelik olarak gerçekleştirmektedir.

  Geliştirilen verimliği artıran projelerde, öz sermayenin yanında, yurt dışı ve yerel fon kaynaklarını da kullanan Zen Enerji A.Ş. ARGE çalışmalarını, alanında deneyimli ve başarılara imza atmış uzman kadrosu ile yapmaktadır. Üretimlerinde kalibrasyon ölçütlerini baz aldığı gibi, doğallığın sekteye uğramamasını ve de enerjinin yenilenebilir-sürdürülebilir olması esaslarına göre üretimlerini gerçekleştirmektedir.


  İLETİŞİM:
  Adres: Akasya AVM, A kule Kat: 25 Daire: 142
  Ankara Asfaltı, Çeçen Sokak Acıbadem, İstanbul, Türkiye
  Telefon: +90 216 290 2565
  Web: www.zenenerji.com.tr

  Email: zen@zenenerji.com.tr